Skip to main content
21 Dec 08Walesby Forest
17 Jan 09Shirebrook Wood
1 Feb 09Clumber Park
1 Mar 09Annesley - Park Forest and Morning Springs
29 Mar 09Sherwood Pines
31 May 09Rushcliffe Country Park
7 Jun 09Silverhill Wood
21 Jun 09Bramcote Hills and The Hemlockstone
5 Jul 09Shirebrook Wood
19 Jul 09Brierley Country Park
Return to class index
Goto previous class MenA, next class MenC
Splits for course MB

Results for Class MenB
Length 3.2km, 70m climb, 19 controls (course MB)

  1  Bryn Davies (M21)        SYO     16:16   5.1 m/km
  2  Marcus Pinker (M35)      FVO     17:38   5.5
  3  Matthew Halliday (M18)   OD      17:46   5.6
  4  Jamie Stevenson (M18)    FVO     17:55   5.6
  5  Gareth Candy (M21)       SYO     18:00   5.6
  6  Tim Tett (M45)           SYO     18:06   5.7
  7  Shane Lynch (M21)        SYO     18:08   5.7
  8  Andrew Dalgleish (M21)   ESOC    18:14   5.7
  9  Iain Embrey (M21)        UWOC    18:19   5.7
 10  Robert Little (M21)      SHUOC   18:22   5.7
 11  Andrew Preston (M21)     SYO     18:24   5.8
 12  Alex Rothman (M21)       CLOK    18:36   5.8
 12  Jonny Kendall (M21)      EBOR    18:36   5.8
 12  Quentin Harding (M45)    SROC    18:36   5.8
 15  Stuart Thomson (M18)     FVO     18:37   5.8
 16  David Peel (M40)         SYO     18:43   5.8
 17  Geoffrey Ellis (M21)     RAFO    18:51   5.9
 18  Richard Barrett (M35)    BAOC    18:54   5.9
 19  John Owens (M40)         BAOC    18:55   5.9
 20  Mark Bown (M21)          BOK     19:01   5.9
 21  Keith Agmen (M21)        BOK     19:03   6.0
 22  Simon Gardner (M21)      WAOC    19:19   6.0
 23  Stewart Caithness (M21)  INT     19:26   6.1
 24  Roger Thetford (M45)     TVOC    19:33   6.1
 25  Charlie Adams (M45)      SYO     19:35   6.1
 26  Sam Massey (M35)         SOC     19:40   6.1
 26  Andrew Powell (M21)      NOC     19:40   6.1
 28  Matthew Rooke (M21)      UWOC    19:43   6.2
 29  Richard Guillaume (M21)  SYO     19:45   6.2
 30  Rhys Findlay-Robinson (M21)
                              WCH     19:48   6.2
 31  Matthias Mahr (M21)      SLOW    19:49   6.2
 32  Matthew Dickinson (M21)  DVO     19:52   6.2
 33  Glen Richardson (M21)    NOR     19:54   6.2
 34  Thomas Fellbaum (M18)    MDOC    19:56   6.2
 35  Thomas Louth (M16)       WAOC    19:57   6.2
 36  David Alcock (M21)       AIRE    20:13   6.3
 37  Duncan Grassie (M21)     GRAMP   20:17   6.3
 38  Ben Chesters (M21)       SARUM   20:19   6.3
 39  Andrew Monro (M40)       HOC     20:22   6.4
 40  Ian Webb (M21)           OUOC    20:27   6.4
 41  Kevin Harding (M50)      HH      20:35   6.4
 41  James Lyne (M21)         SOS     20:35   6.4
 43  Neil Crickmore (M45)     SO      20:40   6.5
 44  Jon Cross (M40)          FVO     20:43   6.5
 45  Clive Hallett (M45)      BOK     20:51   6.5
 46  Robert Gardner (M18)     OD      20:57   6.5
 47  Paul Thornton (M50)      CLOK    21:03   6.6
 48  John Hartley (M21)       WSX     21:04   6.6
 49  Scott Collier (M21)      OUOC    21:09   6.6
 50  Thomas Honniball (M21)   LOG     21:15   6.6
 50  Tim Britton (M21)        BOK     21:15   6.6
 52  Axel Blomquist (M55)     BAOC    21:36   6.8
 53  Tim Beale (M21)          SN      21:59   6.9
 54  Ian Ditchfield (M50)     MV      22:17   7.0
 55  Fiach O'Rourke (M21)     ERYRI   22:26   7.0
 56  Liam Harrington (M21)    LOG     22:47   7.1
mp   Michael Sprot (M21)      SYO     17:20      
mp   Ciaran Allen (M16)       ERYRI   22:12      

Return to Top, class index
Goto previous class MenA, next class MenC
Splits for course MB

Results service provided by MERCS