Skip to main content
21 Dec 08Walesby Forest
17 Jan 09Shirebrook Wood
1 Feb 09Clumber Park
1 Mar 09Annesley - Park Forest and Morning Springs
29 Mar 09Sherwood Pines
31 May 09Rushcliffe Country Park
7 Jun 09Silverhill Wood
21 Jun 09Bramcote Hills and The Hemlockstone
5 Jul 09Shirebrook Wood
19 Jul 09Brierley Country Park
Return to class index
Goto previous class WomA, next class WomC
Splits for course WB

Results for Class WomB
Length 2.6km, 60m climb, 18 controls (course WB)

  1  Mairead Rocke (W18)      LEI     17:41   6.8 m/km
  2  Anwen Darlington (W20)   ERYRI   18:18   7.0
  3  Sophie Kirk (W18)        OD      18:23   7.1
  4  Rebecca Harding (W18)    HH      18:34   7.1
  5  Lizzie Adams (W21)       EBOR    18:42   7.2
  6  Sarah-Jane Gaffney (W21) SLOW    18:50   7.2
  7  Aislinn Austin (W21)     EBOR    18:51   7.3
  8  Alice Leake (W18)        EBOR    18:56   7.3
  9  Charlotte Ward (W18)     HALO    19:10   7.4
 10  Jenny Peel (W40)         SYO     19:13   7.4
 11  Lucy Butt (W16)          SARUM   19:17   7.4
 12  Jane Halliday (W45)      OD      19:38   7.6
 13  Zoe Harding (W16)        SROC    19:47   7.6
 14  Katie Reynolds (W16)     SBOC    19:48   7.6
 15  Alice Fellbaum (W16)     MDOC    19:49   7.6
 16  Isla Simmons (W18)       BOK     19:53   7.6
 17  Katrin Harding (W16)     SROC    19:59   7.7
 18  Lorna Eades (W40)        INT     20:03   7.7
 19  Blanka Sengerova (W21)   WAOC    20:15   7.8
 20  Alison Harding (W45)     HH      20:19   7.8
 21  Ruth Holmes (W21)        OUOC    20:22   7.8
 22  Lauren Ferrand (W20)     SWOC    20:26   7.9
 23  Bryony Harding (W16)     HH      20:51   8.0
 24  Kitty Bray (W20)         SN      20:55   8.0
 25  Kelly Candy (W21)        SYO     20:58   8.1
 26  Rachel Findlay-Robinson (W20)
                              SHUOC   21:01   8.1
 27  Laura Jones (W16)        BARRO   21:08   8.1
 28  Sal Chaffey (W40)        DVO     21:21   8.2
 29  Fiona Forrest (W35)      RR      21:25   8.2
 30  Rosie Watson (W16)       WCOC    21:38   8.3
 31  Delia Kingsbury (W40)    WRE     21:39   8.3
 32  Sarah Brown (W55)        SLOW    21:52   8.4
 33  Jackie Butt (W45)        SARUM   22:01   8.5
 34  Laura Parkes (W18)       HH      22:08   8.5
 35  Linda Pakuls (W50)       GO      22:10   8.5
 35  Janet Rosen (W50)        HH      22:10   8.5
 37  Sarah Howes (W50)        SAX     22:16   8.6
 38  Laura Pearson (W21)      SO      22:20   8.6
 39  Eleanor West (W21)       SOS     22:22   8.6
 40  Rachel Cooper (W21)      UDOC    23:16   8.9
 41  Rachel Collins (W16)     SO      23:22   9.0
 42  Helen Errington (W45)    HH      24:12   9.3
 43  Diane Leakey (W50)       SLOW    24:30   9.4
 44  Jessie Benjamin (W16)    BOK     24:31   9.4
 45  Rachel Wilson (W40)      CLYDE   25:02   9.6
 46  Sophie Louth (W18)       WAOC    25:05   9.6

Return to Top, class index
Goto previous class WomA, next class WomC
Splits for course WB

Results service provided by MERCS