Skip to main content
21 Dec 08Walesby Forest
17 Jan 09Shirebrook Wood
1 Feb 09Clumber Park
1 Mar 09Annesley - Park Forest and Morning Springs
29 Mar 09Sherwood Pines
31 May 09Rushcliffe Country Park
7 Jun 09Silverhill Wood
21 Jun 09Bramcote Hills and The Hemlockstone
5 Jul 09Shirebrook Wood
19 Jul 09Brierley Country Park
Return to class index
Goto previous class WomB, next class WomD
Splits for course WC

Results for Class WomC
Length 2.5km, 60m climb, 15 controls (course WC)

  1  Delyth Darlington (W16)  ERYRI   19:58   8.0 m/km
  2  Sarah Louise Francis (W40)
                              SN      20:05   8.0
  3  Helen Chiswell (W21)     DVO     21:08   8.5
  4  Kirsty Staunton (W50)    WIM     21:13   8.5
  5  Amy Bevan (W18)          DVO     21:15   8.5
  6  Heather Fellbaum (W45)   MDOC    21:27   8.6
  7  Janet Evans (W45)        NOC     21:36   8.6
  8  Emily Powell (W21)       NOC     21:46   8.7
  9  Frances Hoare (W50)      ERYRI   21:52   8.7
 10  Liz Phillips (W45)       OD      21:59   8.8
 11  Carol Edwards (W50)      TVOC    22:01   8.8
 12  Liz Godfree (W60)        DVO     22:05   8.8
 13  Janet Adams (W45)        SYO     22:17   8.9
 14  Fionne Austin (W21)      SYO     22:30   9.0
 15  Kerina Lake (W21)        WCH     22:43   9.1
 16  Alice Campbell (W16)     CHIG    22:59   9.2
 17  Sophie Davie (W18)       SARUM   23:04   9.2
 18  Helen Anthony (W21)      AIRE    23:06   9.2
 19  Hilary Palmer (W60)      NOC     23:12   9.3
 20  Anne Darlington (W50)    ERYRI   23:26   9.4
 21  Sue Hands (W60)          WIM     23:47   9.5
 21  Susan Crickmore (W45)    SO      23:47   9.5
 23  Helen Parkinson (W40)    NOC     23:54   9.6
 24  Christine Kiddier (W55)  GO      24:21   9.7
 25  Claire Selby (W35)       DVO     24:30   9.8
 26  Julie Webster (W45)      NOC     24:46   9.9
 27  Pauline Smithard (W50)   DEE     25:39  10.3
 28  Fran Stone (W60)         BARRO   25:40  10.3
 29  Nicola Gardner (W50)     WAOC    25:58  10.4
 30  Marie Claire Shankland (W40)
                              SYO     26:02  10.4
 31  Clare Todd (W21)         LOK     26:11  10.5
 31  Caralyn Purvis (W21)     ShUOC   26:11  10.5
 33  Cerys Jones (W18)        BARRO   26:18  10.5
 34  Diana McClure (W55)      LOC     26:21  10.5
 35  Liz Drew (W60)           HH      26:25  10.6
 35  Jemma Davie (W20)        SARUM   26:25  10.6
 37  Janet Leake (W50)        EBOR    26:30  10.6
 38  Julie Cleary (W45)       LOK     26:34  10.6
 39  Caroline Louth (W45)     WAOC    27:02  10.8
 40  Elizabeth Furness (W50)  OD      27:19  10.9
 41  Marcia Bradbury (W50)    SYO     27:39  11.1
 42  Linda Kelly (W50)        CLARO   27:55  11.2
 43  Lynn Branford (W55)      WIM     28:49  11.5
 44  Jen Gale (W60)           DVO     28:57  11.6
 45  Pat Moody (W50)          DEE     29:06  11.6
 46  Gill Ross (W60)          AIRE    30:39  12.3
 47  Judith Goodair (W65)     EPOC    33:00  13.2
 48  Margaret Willdig (W55)   OD      34:52  13.9

Return to Top, class index
Goto previous class WomB, next class WomD
Splits for course WC

Results service provided by MERCS