Skip to main content
21 Dec 08Walesby Forest
17 Jan 09Shirebrook Wood
1 Feb 09Clumber Park
1 Mar 09Annesley - Park Forest and Morning Springs
29 Mar 09Sherwood Pines
31 May 09Rushcliffe Country Park
7 Jun 09Silverhill Wood
21 Jun 09Bramcote Hills and The Hemlockstone
5 Jul 09Shirebrook Wood
19 Jul 09Brierley Country Park
Return to class index
Goto next class MenA
Splits for course JH

Results for Class JunH
Length 2.1km, 40m climb, 17 controls (course JH)

  1  Matthew Elkington (M14)  OD      12:14   5.8 m/km
  2  Adam Potter (M14)        BOK     12:52   6.1
  3  Hamish Rogers (M14)      OD      12:59   6.2
  4  Harriet Lawson (W14)     DVO     14:10   6.7
  5  Ben Beresford (M14)      DVO     15:08   7.2
  6  Michael Adams (M14)      SYO     15:19   7.3
  7  William Louth (M12)      WAOC    15:44   7.5
  8  Niall Allen (M14)        ERYRI   16:03   7.6
  9  Katherine Hall (W14)     SYO     16:04   7.7
 10  Becky Young (W14)        HH      16:25   7.8
 11  Cari Littler (W14)       SYO     16:56   8.1
 12  Michael Hallett (M12)    BOK     17:30   8.3
 13  Matthew Fellbaum (M12)   MDOC    17:39   8.4
 14  James Allison (M12)      LOC     18:04   8.6
 15  Stephen Elkington (M12)  OD      18:12   8.7
 16  Sarah Jones (W14)        BARRO   18:53   9.0
 17  Louise Adams (W12)       SYO     19:14   9.2
 18  Amy Kimberley (W14)      DVO     19:38   9.3
 19  Max Elliott (M14)        NOC     19:48   9.4
 20  Thomas Jones (M14)       SLOW    19:52   9.5
 21  Ella Hewson (W14)        BARRO   20:06   9.6
 22  William Reynolds (M12)   SBOC    20:12   9.6
 23  Ben Lord (M14)           NOC     20:41   9.8
 24  Georgia Moore (W12)      BARRO   21:35  10.3
 25  Emma Wilson (W10)        CLYDE   21:39  10.3
 26  Stephen Reynolds (M14)   SBOC    22:03  10.5
 27  Sean Penellum (M14)      BARRO   22:36  10.8
 28  Robert Young (M12)       HH      23:14  11.1
 29  Jessica Beresford (W12)  DVO     23:46  11.3
 30  Lisa White (W14)         SARUM   24:07  11.5
 31  Heather Rogers (W12)     OD      25:38  12.2
 32  James Errington (M12)    HH      25:57  12.4
 33  Jessica Selby (W14)      DVO     26:17  12.5
 34  Stewart Allison (M10)    LOC     26:34  12.7
 35  Nicola Jackson (W14)     DVO     27:03  12.9
 36  William Gale (M12)       DVO     28:55  13.8
 37  Grace Thompson (W14)     BARRO   33:37  16.0
 38  Evelyn Elmes (W12)       DEE     39:54  19.0
 39  Jack Lord (M12)          NOC     53:53  25.7
mp   Harry Butt (M14)         SARUM   15:54      
mp   Jordan Webster (M14)     NOC     18:59      

Return to Top, class index
Goto next class MenA
Splits for course JH

Results service provided by MERCS