Skip to main content
21 Dec 08Walesby Forest
17 Jan 09Shirebrook Wood
1 Feb 09Clumber Park
1 Mar 09Annesley - Park Forest and Morning Springs
29 Mar 09Sherwood Pines
31 May 09Rushcliffe Country Park
7 Jun 09Silverhill Wood
21 Jun 09Bramcote Hills and The Hemlockstone
5 Jul 09Shirebrook Wood
19 Jul 09Brierley Country Park
Return to class index
Goto previous class MenD, next class WomB
Splits for course WA

Results for Class WomA
Length 2.6km, 45m climb, 18 controls (course WA)

  1  Pippa Whitehouse (W21)   CLOK    13:48   5.3 m/km
  2  Grace Elson (W21)        SYO     14:10   5.4
  3  Charlotte Watson (W16)   WCOC    15:00   5.8
  4  Helen Palmer (W21)       NOC     15:14   5.9
  5  Julia Blomquist (W18)    BAOC    15:44   6.1
  6  Tessa Hill (W21)         HOC     16:16   6.3
  7  Mairead Rocke (W18)      LEI     16:22   6.3
  8  Rebecca Harding (W18)    HH      16:24   6.3
  9  Lucy Butt (W16)          SARUM   16:49   6.5
 10  Aislinn Austin (W21)     EBOR    16:55   6.5
 11  Zoe Harding (W16)        SROC    17:43   6.8
 12  Lorna Eades (W40)        INT     17:51   6.9
 13  Lauren Ferrand (W20)     SWOC    18:26   7.1
 14  Bryony Harding (W16)     HH      18:39   7.2
 15  Diane Leakey (W50)       SLOW    18:47   7.2
 16  Sophie Louth (W18)       WAOC    18:53   7.3
 17  Alison Harding (W45)     HH      19:13   7.4
 18  Eleanor West (W21)       SOS     19:34   7.5
 18  Sal Chaffey (W40)        DVO     19:34   7.5
 20  Delia Kingsbury (W40)    WRE     19:35   7.5
 20  Sarah Brown (W55)        SLOW    19:35   7.5
 22  Rachel Wilson (W40)      CLYDE   20:09   7.8
 23  Sophie Davie (W18)       SARUM   20:22   7.8
 24  Kirsty Staunton (W50)    WIM     20:29   7.9
 25  Janet Adams (W45)        SYO     20:41   8.0
 26  Fionne Austin (W21)      SYO     20:55   8.0
 27  Susan Crickmore (W45)    SO      21:15   8.2
 28  Helen Anthony (W21)      AIRE    22:13   8.5
 29  Hilary Palmer (W60)      NOC     22:29   8.6
 30  Amy Bevan (W18)          DVO     22:51   8.8
 31  Liz Drew (W60)           HH      23:17   9.0
 32  Claire Selby (W35)       DVO     23:22   9.0
 33  Julie Webster (W45)      NOC     23:30   9.0
 34  Fran Stone (W60)         BARRO   24:34   9.4
 35  Caroline Louth (W45)     WAOC    25:14   9.7
 36  Elizabeth Furness (W50)  OD      25:44   9.9
 37  Marcia Bradbury (W50)    SYO     26:40  10.3
 38  Gill Ross (W60)          AIRE    28:41  11.0
 39  Claire Stamp (W21)       WCH     29:40  11.4
 40  Lyn West (W55)           SOS     30:32  11.7
 41  Anne Marie Allen (W45)   ERYRI   31:17  12.0
 42  Margaret Keeling (W60)   DVO     31:34  12.1
 43  Elizabeth Urquhart (W55) OD      43:28  16.7
mp   Sue Bicknell (W65)       OD      31:10      
     Jackie Hallett (W50)     BOK     rtd        

Return to Top, class index
Goto previous class MenD, next class WomB
Splits for course WA

Results service provided by MERCS