Skip to main content
21 Dec 08Walesby Forest
17 Jan 09Shirebrook Wood
1 Feb 09Clumber Park
1 Mar 09Annesley - Park Forest and Morning Springs
29 Mar 09Sherwood Pines
31 May 09Rushcliffe Country Park
7 Jun 09Silverhill Wood
21 Jun 09Bramcote Hills and The Hemlockstone
5 Jul 09Shirebrook Wood
19 Jul 09Brierley Country Park
Return to class index
Goto previous class WomA, next class WomC
Splits for course WB

Results for Class WomB
Length 2.7km, 50m climb, 19 controls (course WB)

  1  Sarah Rollins (W21)      BAOC    13:31   5.0 m/km
  2  Helen Bridle (W21)       WIM     13:35   5.0
  3  Jenny Johnson (W21)      SYO     14:48   5.5
  4  Joanna Halliday (W20)    OD      16:22   6.1
  5  Helen Pearce (W21)       HH      16:53   6.3
  6  Alice Butt (W20)         SARUM   16:58   6.3
  7  Lizzie Adams (W21)       EBOR    17:24   6.4
  8  Rachel Findlay-Robinson (W20)
                              SHUOC   18:01   6.7
  9  Anwen Darlington (W20)   ERYRI   18:03   6.7
 10  Jenny Peel (W40)         SYO     18:07   6.7
 11  Jane Halliday (W45)      OD      19:03   7.1
 12  Linda Pakuls (W50)       GO      19:27   7.2
 13  Kim Baxter (W21)         SYO     19:30   7.2
 14  Rachel Collins (W16)     SO      19:32   7.2
 15  Charlotte Ward (W18)     HALO    19:47   7.3
 16  Rachel Cooper (W21)      UDOC    19:58   7.4
 17  Jackie Butt (W45)        SARUM   19:59   7.4
 17  Laura Parkes (W18)       HH      19:59   7.4
 19  Laura Jones (W16)        BARRO   20:45   7.7
 20  Sarah Howes (W50)        SAX     20:50   7.7
 21  Helen Errington (W45)    HH      20:56   7.8
 22  Laura Pearson (W21)      SO      21:04   7.8
 23  Kerina Lake (W21)        WCH     21:08   7.8
 24  Delyth Darlington (W16)  ERYRI   21:27   7.9
 25  Caralyn Purvis (W21)     ShUOC   21:30   8.0
 26  Frances Hoare (W50)      ERYRI   22:08   8.2
 27  Janet Evans (W45)        NOC     22:34   8.4
 28  Liz Godfree (W60)        DVO     22:50   8.5
 29  Clare Todd (W21)         LOK     23:49   8.8
 30  Pauline Smithard (W50)   DEE     24:12   9.0
 31  Nicola Gardner (W50)     WAOC    24:27   9.1
 32  Diana McClure (W55)      LOC     24:41   9.1
 33  Jemma Davie (W20)        SARUM   24:57   9.2
 34  Helen Parkinson (W40)    NOC     24:58   9.2
 35  Heather Fellbaum (W45)   MDOC    26:24   9.8
 36  Linda Kelly (W50)        CLARO   26:29   9.8
 37  Pat Moody (W50)          DEE     28:12  10.4
 38  Marie Claire Shankland (W40)
                              SYO     28:25  10.5
 39  Helen Elmes (W16)        DEE     29:15  10.8
 40  Karin Kirk (W60)         OD      29:39  11.0
 41  Rebecca Roberts (W21)    SROC    30:04  11.1
 42  Ruth Rhodes (W65)        SO      30:06  11.1
 43  Penny Parkes (W50)       HH      30:37  11.3
 44  Anne Kimberley (W45)     DVO     33:01  12.2
 45  Margaret Parker (W60)    Aire    34:00  12.6
 46  Ruby Campbell (W70)      CHIG    35:43  13.2
 47  Catherine Odell (W70)    EBOR    35:50  13.3
 48  Caroline Potter (W45)    BOK     38:45  14.4
mp   Elizabeth Parkinson (W16)NOC     17:10      

Return to Top, class index
Goto previous class WomA, next class WomC
Splits for course WB

Results service provided by MERCS