Skip to main content
21 Dec 08Walesby Forest
17 Jan 09Shirebrook Wood
1 Feb 09Clumber Park
1 Mar 09Annesley - Park Forest and Morning Springs
29 Mar 09Sherwood Pines
31 May 09Rushcliffe Country Park
7 Jun 09Silverhill Wood
21 Jun 09Bramcote Hills and The Hemlockstone
5 Jul 09Shirebrook Wood
19 Jul 09Brierley Country Park
Return to class index
Goto previous class WomB
Splits for course WC

Results for Class WomC
Length 2.5km, 50m climb, 18 controls (course WC)

  1  Rachael Elder (W21)      CLOK    14:19   5.7 m/km
  2  Sara Bengtsson (W21)     SO      15:02   6.0
  3  Abi Weeds (W21)          SLOW    15:17   6.1
  4  Karen Poole (W21)        CLOK    15:24   6.2
  5  Clare Baker (W21)        SYO     15:33   6.2
  6  Anne Edwards (W20)       TVOC    15:47   6.3
  7  Sophie Kirk (W18)        OD      15:50   6.3
  8  Sarah-Jane Gaffney (W21) SLOW    16:07   6.4
  9  Alice Leake (W18)        EBOR    16:39   6.7
 10  Fiona Forrest (W35)      RR      16:47   6.7
 11  Katie Reynolds (W16)     SBOC    16:52   6.7
 12  Piret Klade (W21)        SYO     16:56   6.8
 13  Kelly Candy (W21)        SYO     16:57   6.8
 14  Kitty Bray (W20)         SN      17:09   6.9
 15  Ruth Holmes (W21)        OUOC    17:11   6.9
 16  Isla Simmons (W18)       BOK     17:13   6.9
 17  Katrin Harding (W16)     SROC    17:36   7.0
 18  Alice Fellbaum (W16)     MDOC    17:41   7.1
 19  Blanka Sengerova (W21)   WAOC    17:49   7.1
 20  Rosie Watson (W16)       WCOC    18:09   7.3
 21  Janet Rosen (W50)        HH      18:27   7.4
 22  Jessie Benjamin (W16)    BOK     19:13   7.7
 23  Carol Edwards (W50)      TVOC    19:41   7.9
 24  Liz Phillips (W45)       OD      20:03   8.0
 25  Emily Powell (W21)       NOC     20:11   8.1
 26  Alice Campbell (W16)     CHIG    20:22   8.1
 27  Sarah Louise Francis (W40)
                              SN      20:25   8.2
 28  Helen Chiswell (W21)     DVO     20:58   8.4
 29  Christine Kiddier (W55)  GO      22:18   8.9
 30  Sue Hands (W60)          WIM     24:53  10.0
 31  Cerys Jones (W18)        BARRO   24:59  10.0
 32  Julie Cleary (W45)       LOK     25:25  10.2
 33  Anne Darlington (W50)    ERYRI   25:48  10.3
 34  Jen Gale (W60)           DVO     26:07  10.4
 35  Margaret Willdig (W55)   OD      26:28  10.6
 36  Judith Goodair (W65)     EPOC    27:30  11.0
 37  Janet Leake (W50)        EBOR    28:21  11.3
 38  Lynn Branford (W55)      WIM     28:27  11.4
 39  Louise Sylva (W45)       DFOK    28:36  11.4
 40  Jacqueline Embrey (W50)  HOC     29:46  11.9
 41  Susan Findlay-Robinson (W55)
                              WCH     31:07  12.4
 42  Jenny Collyer (W60)      SOS     31:12  12.5
 43  Irene Crawshaw (W65)     MDOC    32:55  13.2
 44  Susan Howes (W65)        SAX     34:42  13.9
 45  Lisa Gale (W35)          DVO     40:02  16.0
     Christine Robinson (W50) SLOW    rtd        

Return to Top, class index
Goto previous class WomB
Splits for course WC

Results service provided by MERCS