Skip to main content
23 Jul 16Rushcliffe Country Park
17 Sep 16Colwick Park
16 Oct 16Brierley Country Park
4 Dec 16Byron's Walk
18 Dec 16Walesby Forest
12 Feb 17Harlow Wood
5 Mar 17Silverhill Wood
1 Apr 17Bramcote Hills and The Hemlockstone
29 Apr 17Wollaton Park
13 May 17The University of Nottingham and Highfields Park
Return to class index
Goto previous class ShBrn, next class VShGn
Splits for course SG

Results for Class ShGrn
Length 3.8km, 30m climb, 12 controls (course SG)

  1  Hilary Palmer (W70)      NOC     37:01   9.7 m/km
  2  Brian Shaw (M75)         SYO     39:23  10.4
  3  John Palmer (M70)        NOC     43:04  11.3
  4  Peter Carey (M70)        OD      43:24  11.4
  5  Carol Sands (W65)        BOK     45:08  11.9
  6  Nev Myers (M60)          EBOR    45:47  12.0
  7  Jim Mitchell (M75)       PFO     46:45  12.3
  8  Jill Gorvett (W65)       SYO     47:14  12.4
  9  John Pigott (M70)        POTOC   47:27  12.5
 10  Judith Holt (W65)        DVO     48:12  12.7
 11  Gill Ross (W65)          EPOC    48:15  12.7
 12  John Bowman (M75)        OD      48:51  12.9
 13  David Mawdsley (M75)     MDOC    49:10  12.9
 14  Pauline Ward (W70)       DVO     49:16  13.0
 15  Dave Radmore (M60)       NOC     49:45  13.1
 16  Sue Bicknell (W70)       OD      51:10  13.5
 17  Susan Guy (W35)          SYO     51:50  13.6
 18  Peter Leake (M75)        LEI     52:06  13.7
 19  Rosalind Taunton (W65)   NGOC    52:24  13.8
 20  Douglas Edwards (M70)    MDOC    52:49  13.9
 21  Rachel Alexander (W60)   OD      53:01  14.0
 22  Donald Moir (M80)        LEI     53:10  14.0
 23  Stephen Beresford (M65)  MDOC    53:13  14.0
 24  Ann Armistead (W65)      DVO     53:29  14.1
 25  Eric Porter (M70)        LEI     54:39  14.4
 26  Derek Turner (M75)       WRE     54:58  14.5
 27  Peter Yoxall (M70)       POTOC   55:58  14.7
 28  Guy Goodair (M80)        EPOC    56:02  14.7
 29  Jean Lochhead (W70)      EPOC    56:06  14.8
 30  Alison Yeates (W50)      WCH     58:06  15.3
 31  Reed Lydon (W16)         LEI     58:14  15.3
 32  Jean Rostron (W75)       POTOC   58:25  15.4
 33  Tony Horsewill (M60)     NOC     58:41  15.4
 34  Thelma Spalton (W65)     OD      58:47  15.5
 35  Karin Kirk (W70)         OD      59:55  15.8
 36  Christine Middleton (W70)DVO     60:05  15.8
 37  Alison Sloman (W80)      HOC     60:50  16.0
 38  Sue Porter (W70)         LEI     60:56  16.0
 39  Judith Goodair (W75)     EPOC    61:01  16.1
 40  Hilary Simpson (W75)     OD      61:07  16.1
 41  Laurie Fluck (M70)       LEI     62:18  16.4
 42  Donna Hawkins (W55)      DVO     62:54  16.6
 43  David Parkin (M80)       DVO     64:35  17.0
 44  John Cooke (M70)         DVO     64:37  17.0
 45  Peter Leverington (M80)  NOR     65:59  17.4
 46  Robert Vickers (M75)     HOC     68:03  17.9
 47  Jackie Page (W65)        EPOC    68:59  18.2
 48  Tony Berwick (M80)       DVO     69:33  18.3
 49  Isoldt Harris (W55)      HALO    70:01  18.4
 50  Garry Langston (M75)     WCH     72:11  19.0
 51  Philip Thompson (M80)    EPOC    72:59  19.2
 52  Jane Payne (W65)         EPOC    73:26  19.3
 53  Graham Urquhart (M60)    OD      73:40  19.4
 54  Diane Ford (W70)         LEI     76:17  20.1
 55  Elizabeth Urquhart (W60) OD      85:30  22.5
 56  Roger Keeling (M70)      DVO     89:10  23.5
     Andrew Breakwell (M70)   NOC     rtd        

Return to Top, class index
Goto previous class ShBrn, next class VShGn
Splits for course SG

Results service provided by MERCS